Szerencsére a filmben nem ez a fő vonulat, sokkal inkább Kelly és Cole kapcsolata, bár az épp csak annyira kidolgozott, ami egy laza romkomhoz szükséges. Már ha ez az, mert igazából egyikből sincs túl sok; a romantikát letudják a felszínes szerelmi szállal, aminél valószínűleg egy Romana is hitelesebb, a komédiát pedig elintézik néhány közepesen vicces(nek szánt) jelenettel, melyek közül mindössze egyetlen képes kiváltani egy halvány félmosolyt.
A dramaturgia követi a Hollywoodban hosszú évtizedek óta
Én komolyan azt hittem, hogy 2024-re fejlődött annyit a forgatókönyvírás, hogy az ehhez hasonló közhelyeket már nem alkalmazzák, de ezek szerint a Bill Kirstein és Keenan Flynn történetéből dolgozó Rose Gilroy-nak nem szóltak erről, ahogy talán arról sem, hogy már rettentő kínos „vicces” meleg karaktert kitalálni, aki attól komikus, hogy papagájként öltözik és affektálva beszél (furcsa, hogy a valóságban is meleg színésznek, Jim Rash-nak nem volt ez ellen kifogása).
A sekélyes karakterével látványos férfiszenvedést bemutató, bikanyakú Channing Tatum sem ezzel az alakításával fog Oscart nyerni; ő is hozza a kötelezőt, de mivel sosem volt igazán jó színész, inkább a kinézete miatt castingolhatták, hogy Johanson mellett legyen egy szép férfi, hiszen ha egy filmben két csinos ember egymásba szeret, az már fél siker (legalábbis a producerek szerint).
Említésre méltó színészi játékot csupán Ray Romano és Woody Harrelson képes felmutatni, noha gyanítom, hogy nekik sem a szakmai kihívás lehetett a fő szempont, hanem inkább a gázsi.
A cselemény komótos tempóban csordogál, és ugyan sehol nem válik unalmassá, alig történik valami, a jelenetek zömében ugyanis a szereplők csak egymással beszélnek – mindezt viszont több mint két órán keresztül, merthogy ez egy 132 perces film. Némi sűrítéssel és vágással gond nélkül le lehetett volna tornázni 100 perc környékére, és a történet fikarcnyit sem változott volna.
Az Apple Studios által készített film gyaníthatóan azért kapott mozis forgalmazást (és nem egyből streamingen debütált), mert bíztak a Johanson és Tatum közti kémiában, ami végső soron működik is, viszont nagyjából ennyi az, amit a Vigyél a holdra érdemeben képes felmutatni. Mellette szól, hogy nem vergődik, így a maga keretei között még korrekt is, viszont nem gondolnám, hogy a külföldi közönséget túlzottan érdekelné egy olyan tipikus amerikai történelmi esemény, mint a holdra szállás. (Ez valószínűleg meglátszik majd a bevételeken is.)
A Vigyél a holdra minden hiányossága ellenére egy kiváló randifilm, igaz, annak kicsit hosszú, de végső soron kellemes kikapcsolódást nyújthat azok számára, akik vevők az ilyesmire, hiszen egy popcorn és kóla felett lehet örülni annak, hogy a Scarlett/Channing álompár egymásra talál. Ennél többet nem nyújt, de azt a keveset, amit ígér, tulajdonképpen teljesíti.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése